Високий рівень ДТП пов’язаний з відпочивальниками, які прямують до південних та західних регіонів

Високий рівень ДТП пов’язаний з відпочивальниками, які прямують до південних та західних регіонів

Поліція з метою профілактики ДТП посилить адміністративну практику у цій сфері, – Сергій Князєв. У відомстві планують вирішувати проблемні питання у сфері пасажирських перевезень не лише працюючи з водіями, а й з керівниками автотранспортних підприємств, які випускають транспорт на лінію. На цьому 14 серпня наголосив Голова Нацполіції під час наради під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ Сергія Ярового.

З 23 липня на території країни проводяться комплексні превентивні заходи під умовною назвою «Перевізник». Їхньою метою є забезпечення безпеки дорожнього руху та зменшення ДТП за участі пасажирського транспорту, які призводять до загибелі великої кількості людей.

Так, упродовж останніх трьох тижнів у державі порівняно з аналогічним періодом минулого року загальна кількість дорожньо-транспортних пригод з постраждалими зменшилася більше ніж на чверть (на 26,5 відсотка). Водночас зменшилася загальна кількість ДТП за участі автобусів – з 329 до 280 фактів. Проте в результаті тільки шести ДТП, які сталися минулого тижня, загинуло 10 осіб, 74 людини були травмовані.

Перший заступник Міністра внутрішніх справу Сергій Яровий підкреслив, що питання організації безпеки дорожнього руху, зокрема, розслідування та попередження загибелі людей, перебувають на контролі керівництва МВС та Нацполіції.

«Питання організації безпеки дорожнього руху заслуговує підтримки в областях. І ми будемо посилювати цю роботу з проведення комплексних заходів. Насамперед, це робота спільних груп поліції з Укртрансбезпекою з виявлення фактів незадовільної організації роботи по контролю за технічним станом транспортних засобів, особливо тих, які залучаються до перевезення громадян», — зазначив Сергій Яровий.

Він наголосив на необхідності жорсткого реагування з боку Головного слідчого управління Нацполіції на порушення, виявлені у цій сфері. Сергій Яровий також додав, що профілактична робота у цьому напрямку має бути посилена і у зв’язку з переміщенням громадян для відпочинку до південних областей.

Загалом з початку операції «Перевізник» поліцейські вже оглянули понад 66 тисяч транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів. За результатами огляду виявлено 1,5 тисячі технічно несправних транспортних засобів. Зокрема, виявлено 255 одиниць транспорту, обладнаного із порушенням відповідних правил, норм і стандартів.

Усього поліцейські виявили майже 26 тисяч правопорушень правил дорожнього руху та правил перевезення пасажирів. Серед них – 56 фактів керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Окрім того, виявлено 470 фактів керування транспортом, який не пройшов обов’язковий контроль.

Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що з метою ліквідації причин і умов, які сприяють скоєнню ДТП, поліцейські проводять позачергове обстеження аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП.

У результаті правоохоронцями складено 1423 адміністративні матеріали за ст. 140 КУпАП. На усунення недоліків направлено 415 вимог поліції за їх невиконання. Також до місцевих органів виконавчої влади та служб автомобільних доріг в областях направлено 709 інформаційних матеріалів щодо удосконалення організації дорожнього руху.

Голова Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що розслідування кожного резонансного ДТП, зокрема, за участі пасажирського транспорту, перебуває на його особистому контролі та на контролі керівництва Головного слідчого управління Нацполіції.

«Ми не хочемо фіксувати постфактум, чому сталася ця ДТП. Потрібно вирішувати ці проблемні питання, які виникають систематично, не тільки з водіями, а й з керівниками автотранспортних підприємств, які випускають транспорт на лінію. Наголошую на необхідності посилення адміністративної профілактики у цій сфері», – підкреслив Сергій Князєв.

Він дав розпорядження всім керівникам обласних підрозділів на місцях провести зустрічі з керівниками автотранспортних підприємств з метою вирішення проблемних питань та покращення ситуації на дорогах у сфері пасажирських перевезень.

Нагадаємо, керівництво МВС та Нацполіції обговорили хід розслідування двох резонансних ДТП.

Тим часом Кабінет Міністрів направив у Парламент законодавчі ініціативи МВС щодо підвищення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Про це 14 серпня повідомив перший заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час відеоселекторної наради керівництва МВС.

«Питання дорожньої безпеки ‑ важливе питання. Ми бачимо резонансні ДТП, в яких, на жаль, гинуть й діти. Треба акцентувати нашу увагу на роботу груп поліції з Укртрансбезпекою щодо виявлення недобросовісних пасажирських перевізників. Я хотів би, щоб ми не тільки констатували цифри, а було принципове реагування на всі ці події з боку ГСУ, у тому числі притягнення винних до кримінальної відповідальності», ‑ зазначив Сергій Яровий.

Він зауважив, що наразі високий рівень ДТП пов’язаний з відпочивальниками, які прямують до південних та західних регіонів України.

«Я наголошую, що високий рівень ДТП пов’язаний з відпочивальниками, які прямують до південних та західних регіонів України. Ми маємо бути готові, що вони повертатимуться назад. Посилення заходів безпеки дорожнього руху ‑ це не тимчасова акція, а постійна робота. Наразі патрульні групи розширені військовослужбовцями Нацгвардії. Збільшена щільність патрульних постів на трасах державного та міжнародного значення. Все це триватиме до закінчення туристичного сезону», ‑ додав перший заступник Міністра.

Заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров сказав, що для протидії високому рівню ДТП необхідним залишається впровадження автоматичної фото/відеофіксації порушень правил дорожнього руху на автошляхах.

«Розширення інструментарію правоохоронних органів задля забезпечення безпеки дорожнього руху є одним з пріоритетів нашої роботи. Необхідно привести у відповідність законодавство для закриття всіх існуючих прогалин. МВС працює у цьому напрямку», ‑ додав він.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький зазначив, що протягом останніх трьох тижнів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість ДТП з постраждалими зменшилась на 26,5%, а кількість травмованих в таких ДТП — на 32%.

«Збільшення ДТП з травмованими відстежується в Запорізькій та Закарпатській областях, із загиблими — у Закарпатській, Рівненській, Львівській, Вінницькій, Сумській, Миколаївській областях. Задля ліквідації причин і умов, які сприяють скоєнню ДТП, проведено позачергове обстеження аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП. Відносно посадових осіб дорожніх і комунальних організацій складено 1423 адміністративні матеріали за статтею 140 КУпАП. До місцевих органів виконавчої влади та служб автомобільних доріг в областях направлено 790 інформацій щодо удосконалення дорожнього руху», ‑ зауважив Олексій Білошицький.

Він також нагадав, що з 23 липня 2018 року і до особливого розпорядження розпочалось широкомасштабне проведення на території держави комплексу заходів під умовною назвою «Перевізник». Вони спрямовані на профілактику аварійності та зниження тяжкості її наслідків на пасажирському транспорті.

«З початку операції «Перевізник» оглянуто понад 66 тис. транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів. За цей час виявлено 1,5 тисячі несправних транспортних засобів, 255 ‑ переобладнаних з порушенням правил, норм та стандартів. За фактами виявлених порушень відносно посадових осіб перевізників складено 149 адміністративних матеріалів. Виявлено майже 26 тисяч правопорушень правил дорожнього руху та правил перевезення пасажирів, 56 з яких — керування в стані алкогольно-наркотичного сп’яніння, 470 ‑ керування автобусами, які не пройшли обов’язковий контроль», ‑ сказав він.

 НАШ ГРАД