В Україні рівень онкологічної смертності є надзвичайно високим
В Україні необхідно вивести систему онкологічної допомоги населенню на новий, якісний рівень, удосконалити розробки скринінгових програм профілактики та ранньої діагностики онкологічних захворювань – шляхом поширення здорового способу життя, посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян з питань профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань, запровадження ефективної системи профілактичних оглядів та диспансеризації пацієнтів з передпухлинними захворюваннями, удосконалення програм скринінгу. Це першочергові завдання лікарів первинної ланки у реалізації програми боротьби з онкологічними захворюваннями. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.
Саме лікарі-онкологи відповідальні за онкологічну грамотність та насторогу лікарів на всіх рівнях надання медичної допомоги населенню для забезпечення своєчасного виявлення раку та забезпечення доступності спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги онкологічним хворим, раціонального та ефективного використання бюджетних коштів . Лікування онкологічних захворювань – один із головних пріоритетів державної політики в системі охорони здоров’я, який передбачає організацію якісного та своєчасного спеціалізованого лікування.
Як відомо, Україна належить до країн, де рівень онкологічної захворюваності і смертності є надзвичайно високим. У нашій державі рак є причиною 15 % смертності і поступається за показниками тільки серцево-судинним захворюванням. Щороку в Україні виявляють більше 160 тис. нових випадків онкологічних захворювань, з них більше 80 тис. мають летальні наслідки. На диспансерному обліку сьогодні перебуває більше 1 млн онкологічних хворих. В структурі захворюваності та смертності від раку у чоловічого населення перші рангові місця посідають злоякісні новоутворення легенів, шлунка, передміхурової залози, колоректальний рак, у жінок – рак молочної залози, шлунка, КРР і яєчників.