Житомир отримає кошти на проведення термомодернізації
Для реалізації проекту «Енергоефективність у громадах» Житомир та Запоріжжя отримають кредит у розмірі 25,5 мільйонів євро та грант у розмірі 1 мільйон євро від Кредитної Установи для відбудови (KfW). Йдеться про термомодернізацію шкіл та дитячих садків. Відповідне рішення схвалено на засіданні Уряду. Про це повідомив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.
«Енергоефективність — один із вагомих пріоритетів України в умовах світової ситуації на ринку газу. Тому працюємо над тим, аби кожна громада мала можливість проводити енергоощадні заходи в громадських будівлях. За підтримки KfW у Житомирі та Запоріжжі проведуть термомодернізацію низки шкіл та дитячих садочків. Йдеться про внесок у майбутнє. Адже у перспективі це дозволить значно скоротити видатки бюджету міст на енергоспоживання цих будівель», — зазначив заступник Міністра.
У відборі на отримання коштів від KfW брали участь 38 міст. Основними критеріями оцінки були:
- фінансова спроможність міст реалізувати інвестиції з енергоефективності, що фінансуються за рахунок кредитних коштів;
- стан підготовки проектних пропозицій;
- досвід міст у реалізації проектів з енергоефективності.
Відтак, згідно з оцінками консультанта Кредитної Установи для відбудови (KfW), Житомир та Запоріжжя показали найкращі результати за цими показниками.
Підписання відповідної Угоди між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою та Запорізькою міською радою та Кредитною установою для відбудови (KfW) має відбутися 30 листопада 2021 року в рамках проведення українсько-німецьких урядових переговорів.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив
, що Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель. Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).