Затверджено нові правила санрубок у лісах

Затверджено нові правила санрубок у лісах

ПТАШКИКабінет Міністрів України ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України. Відповідну постанову було прийнято 26 жовтня 2016 року, про це повідомили у Державному агентстві лісових ресурсів.

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що нова редакція санправил жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а їх дія буде поширюватися на всіх лісокористувачів.
«Суцільні санітарні рубки забороняються у різних видах — заповідниках, заказниках та національних парках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Забороняється вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям», — повідомила Христина Юшкевич. Як зазначила т.в.о. Голови відомства, в інших категоріях лісів обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності з обов’язковим відновленням лісів на цих вирубках.

«Вперше вводиться можливість контролю громадськості. Планування, обґрунтування та обсяги санрубок будуть оприлюднюватися на сайтах лісгоспів та облуправлінь», — наголосила Христина Юшкевич.

Окрім того, буде розширено склад спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, а саме долучатимуться представники органів місцевого самоврядування. Зазначимо, що нова редакція Санітарних правил у лісах України також чітко регламентує вибіркові санітарні рубки. Зокрема, проводитиметься нумерація дерев, що підлягають вирубуванню; складатиметься нумераційна відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку; дерева з дуплами залишатимуться з метою забезпечення лісової фауни природним укриттям; зберігатимуться окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об’єктів живої природи (про це буде робитися відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку; на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатиметься неліквідна деревина обсягом не менше 30 куб. м. на один гектар.

НАШ ГРАД 

Фото НАШ ГРАД