Захисники, які лікуються у цивільних медзакладах, мають краще харчуватись

Захисники, які лікуються у цивільних медзакладах, мають краще харчуватись

Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася онлайн-нарада щодо забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації в цивільних закладах охорони здоровʼя. У нараді взяли участь представники Міністерства оборони, Командування Медичних сил Збройних сил України та керівники обласних департаментів охорони здоров’я, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України

«У 2024 році на виконання положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Уряд прийняв постанову, яка визначає порядок забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування в цивільних закладах охорони здоровʼя, що поширюється на медзаклади всіх форм власності та підпорядкування. Також прийнято ряд інших нормативно-правових актів, які врегульовують цей процес. Нині створено всі умови, аби у 2025 році кожен військовослужбовець, який одержує медичну чи реабілітаційну допомогу у цивільних закладах охорони здоровʼя, отримував покращене харчування, яке відповідає нормі 5 (лікувальна). Спеціально розроблений раціон містить перелік продуктів, їхню кількість та вагу, з урахуванням специфічних потреб організму під час відновлення. Наприклад, врахована підвищена потреба у білках, вітамінах та калоріях, необхідних для лікування поранень або хвороб. Норма щодо покращеного харчування військових під час лікування у цивільних медзакладах є обовʼязковою та прописана у договорах із НСЗУ. Забезпечити її виконання — відповідальність керівників медзакладів», — сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Розрахунок вартості покращеного харчування здійснено на основі спеціального каталогу продуктів, затвердженого Міністерством оборони. Компенсація витрат на покращене харчування цивільним медзакладам буде здійснюватися з бюджетів Міноборони через КМС і мережу військових шпиталів. Для цього медзаклади мають укласти відповідні договори з військовими шпиталями.

Під час наради обговорили стан підписання договорів, а також координацію між цивільними та військовими медзакладами.

Міністр наголосив, що всі договори мають бути укладені найближчим часом, адже такою є вимога закону та відповідальність перед нашими захисниками. Для пришвидшення процесу сформовано перелік координаторів від КМС для кожної області.

Нагадаємо, цьогоріч амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громаді.

Добавить комментарий