Злочини проти журналістів обіцяють розслідувати якісніше
Голова Національної поліції України наголосив під час виступу у Верховній Раді на парламентських слуханнях щодо безпеки діяльності журналістів в Україні зауважив, що безпека представників засобів масової інформації, своєчасне реагування на випадки загрози свободі слова та якісне розслідування злочинів, пов’язаних із професійною діяльністю журналістів, є одними із пріоритетних завдань поліції:
«Ми готові систематично звітувати про стан розслідування злочинів цієї категорії перед новоствореною Радою з питань свободи слова та захисту журналістів. Окрім того, як було домовлено, щоквартально зустрічатимемося із представниками Національної спілки журналістів для обговорення проблемних питань», — зазначив він.
Також Голова Національної поліції поінформував про хід розслідувань злочинів проти журналістів та розповів про результат опрацювання звернення Національної спілки журналістів щодо порушень прав представників ЗМІ впродовж 2017-2019 років.
«Із вказаних 199 випадків слідчими Національної поліції розпочато 152 кримінальні провадження. У восьми з них визначено підслідність за органами безпеки та ДБР, в 42 провадженнях наразі триває досудове розслідування. А до суду із обвинувальним актом уже скеровано 28 проваджень», — зазначив Ігор Клименко.
Під час виступу Ігор Клименко зауважив, що інколи виникають труднощі із застосуванням спеціалізованих статей Кримінального кодексу України. Наприклад, не завжди одразу можна визначити, чи пов’язаний мотив злочину саме із професійною діяльністю журналіста.
«Усі факти протиправної діяльності щодо журналістів поліцейські уважно перевіряють та за наявності законних підстав вносять відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за спеціалізованими статтями. Розслідування злочинів цієї категорії перебувають на моєму особистому контролі», — підсумував Ігор Клименко.