На ліквідацію наслідків повеней виділено 700 млн грн
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення коштів на першочергові кроки з ліквідації наслідків повеней в західних областях України, повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Відповідний проект розпорядження було схвалено на позачерговому засіданні Уряду в четвер, 25 червня.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи засідання Уряду, зазначив, що повінь в п’яти західних областях стала однією з найбільших в Україні за останні десятиріччя, масштаб руйнувань виявився колосальним. «Вчора ми з Міністром внутрішніх справ здійснили робочу поїздку на Прикарпаття, за дорученням Президента відпрацювали кроки, які необхідно зробити, щоб врятувати людей і подолати це масштабне лихо. Ми зробили повністю інспекцію і рівнинної частини, і гірської. І там, і там колосальні підтоплення, проводилася евакуація, є постраждалі домогосподарства, є постраждалі люди, на жаль, є і загиблі», — зазначив очільник Уряду та висловив свої співчуття рідним і близьким загиблих.
Наразі, за словами Дениса Шмигаля, ситуація на контролі Уряду та особисто Президента України Володимира Зеленського. «Я вдячний за злагоджену роботу рятувальним службам, всім тим, хто долучений до ліквідації наслідків. Сьогодні в ті райони, які через повінь відрізані від світу, постачаються продукти харчування, питна вода, евакуйовуються діти, вагітні жінки. Гвинтокрилами вивозимо людей, які цього потребують. Всі працюють абсолютно самовіддано, роблять все можливе», — зауважив Денис Шмигаль.
«Однозначно, що Уряд має допомогти постраждалим. Сьогодні ми приймаємо рішення про виділення коштів з державного резервного фонду на потреби областей, плюс додаткові кошти — агентствам, які будуть ліквідовувати наслідки стихії, відбудовувати дамби, робити берегоукріплення тощо», — підкреслив Прем’єр-міністр.
У свою чергу Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко повідомив, що проект розпорядження про надання допомоги населенню та проведення першочергових, невідкладних аварійно-відновлювальних заходів передбачає виділення коштів з резервного фонду державного бюджету у сумі 672 млн грн.
Зокрема, передбачається виділення 480 млн грн для потреб Івано-Франківської області, яка постраждала від повеней найбільше. Чернівецька та Закарпатська області отримають по 30 млн грн, Львівська – 10 млн грн.
Також кошти на відновлювальні роботи отримають: Державне агентство водних ресурсів України у сумі 92 млн грн, Державне агентство лісових ресурсів – 30 млн грн, а також установи, що проводять рятувальні роботи: Державна служба з надзвичайних ситуацій, Національна гвардія України та Національна поліція України.
«Це перше наше рішення. По мірі того, як будемо отримувати нові розрахунки, будемо ухвалювати додаткові рішення про виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії», — наголосив Денис Шмигаль.
Тим часом Міністерство закордонних справ звернулося до держав-партнерів та штаб-квартир міжнародних організацій з проханням про допомогу у подоланні наслідків природного лиха на Заході України.
Окремі звернення спрямовані до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу.
“Представництво України при ЄС та Місія України при НАТО звернулися до інституцій ЄС та структур Альянсу, аби активувати Механізм цивільного захисту ЄС та залучити Євроатлантичний центр НАТО з реагування на катастрофи природного і техногенного характеру”, — поінформував Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
МЗС розраховує на підтримку партнерами зусиль Уряду України із захисту життя і здоров’я громадян України, об’єктів критичної інфраструктури, зменшення негативного впливу природного лиха на господарську діяльність.
У Міністерстві нагадали, що до Івано-Франківської області направлено додаткові підрозділи МВС, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій з відповідною технікою, а Кабінет міністрів України розглядає можливість виділення додаткових ресурсів на подолання наслідків повеней із Державного резервного фонду.