Не випалюйте суху рослинність!
Щодня рятувальники ДСНС ліквідовують загоряння на відкритих місцевостях. Здебільшого їх причиною є саме людський фактор: необережне поводження з вогнем чи навмисні підпали — спалювання сухої трави та сміття.
Такі пожежі дуже швидко поширюються на значну площу, особливо у суху вітряну погоду, знищують гектари лісових масивів, шкодять довкіллю, можуть спричинити пожежі житлових будівель та споруд, і навіть стати причиною травмувань і загибелі людей, повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Випалювання сухостою ніяким чином не впливає на родючість ґрунтів, а навпаки — шкодить.
Закликаємо не провокувати пожежі в екосистемах! Пам’ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.
В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою.
Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у природних екосистемах!
Особливо будьте обережні на деокупованих територіях, де більшість полів, лісових масивів є потенційно небезпечними. Тож випалювання сухої трави може призвести до детонування вибухонебезпечних предметів, що залишилися там після бойових дій і як наслідок — до трагічних випадків.
Наголошуємо, що за випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!