Повітряні таксі та автомобілі без водія

Повітряні таксі та автомобілі без водія

Повітряні таксі, автомобілі з автономним керуванням та ракети багаторазового використання – це лише деякі з майбутніх транспортних рішень, які винахідники по всьому світу прагнуть втілити у життя. При цьому інновацій, пов’язаних із двигуном внутрішнього згоряння, стає дедалі менше. Про це повідомляють із Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Екологічно чисті рішення

У звіті ВОІВ з основних тенденцій у галузі розвитку транспорту аналізуються патентні заявки, які відкривають картину не настільки віддаленого майбутнього: транспортні засоби менше забруднюватимуть довкілля, а переліт на інший кінець світу займатиме лише кілька годин.

«Аналіз патентів показує, що винахідники постійно працюють над тим, щоб завтрашній день був кращим, а повітря в ньому чистіше, ніж сьогодні», – стверджують у ВОІВ. За даними авторів доповіді, за останні два десятиліття кількість патентних заявок на нововведення у сфері транспорту зросла на 700 відсотків – з 15 тисяч винаходів у 2003 році до 120 тисяч у 2023 році.

Революція у транспортному секторі  

«Автономні судна та розумні порти зроблять революцію у морських перевезеннях; електромобілі, високошвидкісні поїзди та інтелектуальні системи керування дорожнім рухом призводять до змін на суші, – зазначають у ВОІВ. – Літаки вертикального зльоту та посадки змінять майбутнє повітряних перевезень, а ракети багаторазового використання та супутникові технології розширять можливості за межами земної атмосфери».

Рушійною силою цієї тенденції є визнання того, що на транспорт припадає понад третина викидів CO2 у всьому світі. Саме тому технології, що знижують вплив транспорту на довкілля, розвиваються так швидко.

До них відносяться впровадження електрифікованих силових установок, перехід на відновлювані джерела енергії та розвиток громадського транспорту. У звіті наголошується уповільнення зростання патентної активності щодо застарілих продуктів, таких як двигун внутрішнього згоряння та інші системи на основі викопного палива.

Подальша цифровізація

У ВОІВ наголошують, що революційні зміни також обіцяє подальша цифровізація транспортного сектора. Автономне керування транспортом, за прогнозами, принесе від 300 мільярдів до 400 мільярдів доларів доходу до 2035 року. Проте, як зазначають експерти агентства, поки що інфраструктура не встигає адаптуватися до того, щоб такі апарати могли набути широкого поширення та витіснити традиційні засоби пересування.

Рідкоземельні мінерали

За даними ВОІВ, у світі розгортається жорстка конкуренція: компанії виборюють доступ до рідкісноземельних мінералів, а також намагаються вдосконалювати технології ІІ. Тим часом брак корисних копалин може перешкодити масовому використанню електромобілів.

«Використання цих рідкісних та обмежених запасів земельних мінералів у особистих електромобілях, на яких їздять лише невелику частину дня, є неефективним», – зазначив один із авторів доповіді Крістофер Харрісон.

Більше мільйона винаходів

За останні 25 років понад 1,1 мільйона винаходів змінили транспорт, представивши перспективу стійких альтернатив системам, що ґрунтуються на викопному паливі. У процесі трансформації лідирують Китай, Японія, США, Південна Корея та Німеччина. Число патентів на винаходи у сфері наземного транспорту в 3,5 рази більше, ніж повітряного, морського та космічного разом узятих. Інноватори із США подали найбільше міжнародних патентів.

 НАШ ГРАД

Добавить комментарий