Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області — лідери децентралізації

Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області — лідери децентралізації

децентр1Вже став традиційним щомісячний кейс, який готує Мінрегіон, моніторинг реформи децентралізації, повідоямлє прес-служба відомства. В об’єктивних показниках та цифрах – очевидні результати реформи – те, що розвіює суб’єктивні  оцінки й нарікання скептиків. Про це на своїй сторінці у FB повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Так, перша п’ятірка у рейтингу областей щодо формування ОТГ виглядає так: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області. Надходження до загального фонду всіх місцевих бюджетів України за 9 місяців цього року склали 134,9 млрд грн. Якщо порівнювати з минулим роком, то приріст склав 31,1 млрд грн, або +29,8%. Власні доходи місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громад  зросли в 1,8 рази, або на 2,8 млрд грн та склали 6,3 млрд грн», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, децентралізація у сфері освіти також має помітні зміни. «У порівнянні з минулим місяцем в Україні на 26 опорних шкіл стало більше. Тепер їх налічується 441, з яких 135 створено в об’єднаних територіальних громадах», — зазначив урядовець.

Набирає темпів і такий інструмент розвитку як співробітництво територіальних громад. За попередній місяць ще близько 30 громад уклали 9 договорів про співробітництво. Всього в Україні укладено 104 договори про співробітництво, сторонами яких є 487 громад. Сфери, в яких вони об’єднали зусилля – ЖКГ, благоустрій, пожежна безпека, освіта, охорона здоров’я, соціальне забезпечення.

«Громади впевнено вирішують питання організації надання на своїй території адміністративних послуг. Моніторинг зафіксував створення 46 центрів надання адміністративних послуг саме в ОТГ. Всього в Україні на різних рівнях функціонує 715 ЦНАПів», — розповів Геннадій Зубко.

Нагадаємо, моніторинг здійснюється для забезпечення публічності процесу реформування, його результатів, а також для того, аби кожен регіон і кожне відомство, відповідальні за ті чи інші сфери реформи, могли оцінити результати виконання ними завдань. Детальніше ознайомитися з даними Моніторингу можна ТУТ.

НАШ ГРАД