Щодо прийняття нотаріусами документів на зберігання

Щодо прийняття нотаріусами документів на зберігання

Однією з нотаріальних дій нотаріусів, передбачених статтею 34 Закону України «Про нотаріат», є прийняття на зберігання документів, повідомляє  Міністерство юстиції України.

Відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, нотаріуси за заявами заінтересованих юридичних та фізичних осіб приймають на зберігання документи за описом. Він складається у двох примірниках і підписується особою, яка здала документи на зберігання, та нотаріусом.

Один экземпляр опису залишається у нотаріуса, а другий видається особі, яка здала документи на зберігання.

За клопотанням заінтересованої особи нотаріус може прийняти документи без опису, якщо вони належним чином упаковані у присутності нотаріуса. Упаковка має бути скріплена печаткою нотаріуса, його підписом та підписом особини, яка здала документи на зберігання.

Нотаріус видає заінтересованій особі, яка здала документи на зберігання, свідоцтво про їх прийняття за встановленою формою, до якої додається приклад опису, якщо такий проводився.

Прийняті документи зберігаються в окремому пакеті у залізних шафах чи сейфах, опечатаних печаткою нотаріуса.

Повертаються прийняті на зберігання документи на вимогу особи, яка здала їх на зберігання, або на вимогу уповноваженої нею особи при пред’явленні свідоцтва та копії опису чи за рішенням суду.

Юстиція без бар’єрів – ініціатива в межах Національної стратегії щодо створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегію розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

 НАШ ГРАД