Як стати патронатною родиною
Діти, батьків яких позбавляють прав на опіку. Де вони перебувають, поки оформлюються необхідні документи? Потурбуватися про малечу можуть патронатні сім’ї. Вони отримують за це заробітну плату. Аби створити таку родину, необхідно мати відповідну освіту, досвід роботи, бути здоровим, фінансово спроможним і не молодшим за 35 років. Про це повідомили у Службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.
«На жаль, не всі батьки відповідально ставляться до виховання дітей. Деяких служба вимушена позбавляти їх батьківських прав. Поки оформлюють всі документи, хлопцям та дівчатам потрібен притулок. У цей час приходять на допомогу патронатні сім’ї. Вони турбуються про дітей і отримують за це зарплату», – розповіли у Службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови, гарний стан здоров’я. Серед вимог також — фінансова спроможність.
Патронатні вихователі отримуватимуть зарплату та соціальну допомогу для піклування про дітей.
«Патронату родину утворюють не обов’язково чоловік та дружина. Це можуть зробити, наприклад, жінка та її сестра. Одна вихователь, інша – її помічник», – пояснили у Службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.
Аби створити патронат, треба звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та до Служби у справах дітей. Там нададуть детальну інформацію та перелік необхідних документів. Кандидати мають пройти навчання й отримати певні рекомендації.