Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування
22 березня, народні депутати України на засіданні Верховної Ради проголосували за прийняття проекту Закону України №8151 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень». За законопроект №8151 свої голоси віддали 256 народних депутатів. Згідно з прийнятим Законом, клопотання правоохоронців про проведення процесуальних дій подаватиметься до місцевих судів, де знаходяться органи досудового розслідування, повідомили в Департаменті комунікації Національної поліції України
Зокрема, законопроект передбачає внесення до Кримінального процесуального кодексу України кількох змін.
Відповідно до нової редакції частини 2 статті 132, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Крім того, абзац 1 частини 1 статті 184 викладено в такій редакції: «1. Клопотання слідчого, прокурора про застосування запобіжного заходу подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, і повинно містити».
Частина 2 статті 234 тепер викладена в такій редакції: «2. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування».
За законопроект №8151 свої голоси віддали 256 народних депутатів. Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями прийнятого Закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Тим часом клопотання слідчих, прокурорів про застосування заходів кримінального провадження або проведення обшуків, які подані до відповідних судів до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання ним чинності.
Нагадаємо, Голова Національної поліції Сергій Князєв на засіданні Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів заявив, що в разі невнесення змін до КПК робота правоохоронної системи буде паралізована.
Крім того, заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе повідомив, що оновлений КПК не захищає права потерпілої сторони.