На Житомирщині відкрили інсультний центр

На Житомирщині відкрили інсультний центр

З метою надання високоспеціалізованої допомоги  29 травня  на базі обласної клінічної лікарні  ім. О.Ф. Гербачевського відбулося відкриття неврологічного відділення на 21 ліжко з блоком інтенсивної терапії на 6 реанімаційних ліжок для надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу, повідомляє Прес-центр УОЗ ЖОДА. Відділення очолюватиме досвідчений лікар-невропатолог Тетяна Федорівна Хабазня, яка має вищу кваліфікаційну категорію і  донедавна працювала в ЦМЛ № 1 м. Житомира.

У відкритті відділення взяли участь голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, представники депутатського корпусу, галузевої профспілки, будівельних, громадських та благодійних організацій, а також регіональні ЗМІ.

Під час урочистого відкриття відділення Володимир Ширма зазначив, що оновлення лікарні на цьому не закінчиться: «До кінця року плануємо відкрити реанімаційне відділення, встановити ще один ангіограф. Для депутатського корпусу 7 скликання галузь медицини в пріоритеті».

«Це ще один «символ змін» – конкретний результат спільної роботи державної та обласної влади, а також депутатів обласної ради. Зможемо зменшити смертність від інсультів на 15% і не тільки рятувати життя пацієнтам, а й попереджувати інвалідизацію. Ми спрямували на центр майже 7 млн грн із ДФРР та обласного бюджету, але результат від нього буде безцінним – людські життя», – сказав Ігор Гундич.

Голова ОДА анонсував, що відкриття інсультного центру – це ще не всі новації та поліпшення якості медичних послуг. Цьогоріч заплановане відкриття Центру вертебрології, який має стати одним із найкращих в Україні Центрів реабілітації. Також до кінця року в обласній лікарні завершать роботи з реконструкції відділення реанімації.

«У Житомирській області за 2017 рік зареєстровано 2250 випадків інсульту, 558 пацієнтів померло. На жаль, у більшості випадків виникнення інсульту пов’язано з недостатньою обізнаністю населення з симптомами захворювання та необхідності термінової допомоги. Звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3 годин від початку виникнення інсульту дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків», — зауважив Микола Суслик.

Головний лікар обласної клінічної лікарні  ім. О.Ф. Гербачевського Богдан Леськів повідомив, що основним завданням роботи неврологічного відділення, яке ще називають інсультним центром, є надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу в перші три години від початку захворювання для проведення тромболітичної терапії, попередження інвалідизації пацієнтів та зменшення випадків смертності.

«Відділення обладнане за сучасними світовими стандартами.  Всім пацієнтам з гострим порушенням у перші три години від початку захворювання буде виконуватись безкоштовно  комп’ютерна томографія, ангіографія судин головного мозку і в разі ішемічного інсульту згідно з показниками буде проведена тромболітична терапія», — зазначив  Б.Леськів.

На реконструкцію відділення витрачено 6 млн 800 тис. грн  з обласного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, інсульт або гостре  порушення мозкового кровообігу – це раптово розвинені симптоми порушення мозкових функцій, які можуть призвести до смерті людини. 

За даними ВООЗ, смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювань серця та злоякісних новоутворень різної  локалізації. Інсульт посідає першість у структурі стійкої втрати працездатності.

Розповсюдженість  цереброваскулярних захворювань в Україні постійно збільшується. Так, за останні 15 років цей показник виріс майже           в 4 рази. В Україні щорічно реєструється близько 130 тис. випадків інсультів. Рівень смертності від інсульту в Україні у 2,5 рази перевищує відповідні показники західноєвропейських країн.

 НАШ ГРАД