Скасовується обов’язкове проектування порога або сходів при вході до житлових будинків
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, з метою створення реального безбар’єрного житлового середовища, та пропонує скасувати норму щодо обов’язкового проектування порога або сходів при вході до житлових будинків. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
«Зараз в нормах прописано, що підлога приміщень при вході до будинку повинна бути не менше ніж на 0,15 м вище тротуару. Проте це лише створює зайві бар’єри для людей з інвалідністю, інших маломобільних груп населення та взагалі багатьох. Прибічники цієї норми стверджують, що це повинно бути обов’язковим, адже суперечить необхідним заходам з водовідведення. Проте це не так. Зараз технології дозволяють зробити необхідні якісні заходи з водовідведення, і це не несе ніякої небезпеки. Тому ми пропонуємо скасувати цю норму. В Україні, як і в Європі, потрібно створювати доступний та універсальний простір. Це дуже важливо, і так має бути», — сказав він.
Відповідно до змін допускається влаштовувати позначку підлоги приміщень при вході до будинку на рівні позначки тротуару за умови влаштування твердого покриття із заходами водовідведення.
Ці зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та вступлять в силу через 3 місяці після опублікування.
Лев Парцхаладзе також нагадав, що відповідно до нового ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» створення безбар’єрного простору стане обов’язковим і в пішохідних зонах. Зокрема, системи пішохідних маршрутів мають обов’язково формуватися з урахуванням особливостей руху маломобільних груп населення. Також розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору у житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об’єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо.
Новий ДБН вже опублікований і вступить в силу з 1 вересня 2018 року.