Англійський суд визнав, що країна-агресор використовувала «борг» для шантажу України

Англійський суд визнав, що країна-агресор використовувала «борг» для шантажу України

Апеляційний суд Англії ухвалив рішення на користь української сторони та скасував попереднє рішення Високого суду Правосуддя Англії та Уельсу щодо сплати Україною 3 мільярдів доларів за облігаціями від грудня 2013 року, які отримав від Росії президент-утікач Янукович, повідомляє Міністерство юстиції України

«Ми вітаємо безпрецедентне рішення Апеляційного суду Англії, яке підтвердило українську позицію й дало можливість Україні в англійських судах доводити факти незаконної агресії з боку РФ, втрати частини території через вторгнення, спроб шантажу з боку Російської Федерації й усі інші факти гібридної війни, яку веде Росія проти України», — наголосив, коментуючи результати слухання, Міністр юстиції Павло Петренко.

Він підкреслив: реального кредиту не було – насправді це була маніпуляція режиму Януковича і зговір з керівництвом держави-агресора для того, щоб у Росії з’явився спосіб шантажу і впливу на Україну.

За словами очільника Мін’юсту, основною підставою для оскарження, яка використовувалася нашими адвокатами, було посилання на примус з боку Російської Федерації.

«Апеляційний суд визнав достатніми й ґрунтовними докази української сторони. Фактично суд визнав, що країна-агресор використовувала наявність цього боргу для шантажу України», — підкреслив Павло Петренко.

Нагадаємо, 17 лютого 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC, довірчий управитель за Договором про довірче управління щодо облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд доларів США, випущених Україною у грудні 2013 року, діючи в інтересах Російської Федерації, звернулась до Високого суду Правосуддя Англії та Уельсу з позовом до України.

Високий суд Правосуддя Англії та Уельсу 29 березня 2017 року ухвалив рішення у порядку спрощеного провадження на користь Позивача та надав Україні дозвіл на його апеляційне оскарження.

Україна подала апеляцію на рішення від 29 березня 2017 року до Апеляційного суду Англії, водночас суд першої інстанції (Високий суд Англії та Уельсу) зупинив виконання свого рішення. Справу буде передано до суду першої інстанції для розгляду в частині аргументів України про примус з боку Російської Федерації.

 НАШ ГРАД