Книгу відгуків скасовано
Уряд України провів так званий восьмий дерегуляційний Кабмін, присвячений питанням покращення бізнес-клімату в Україні. Серед ухвалених в рамках цього засідання рішень: скасування обмеження на максимальну цінову надбавку у 10% на медичне обладнання, скасування книги відгуків і пропозицій, спрощення процедури отримання довгострокових віз іноземними громадянами, повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
“Минулого року ми провели три дерегуляційні засідання Кабінету Міністрів. Їх кумулятивним ефектом стало спрощення ведення бізнесу для близько 100 тисяч суб’єктів роздрібної торгівлі, близько 1000 компаній та для понад 10 тисяч ФОПів, які здійснюють ремонт побутових виробів, для 6300 компаній, які здійснюють інженерно-пошукові роботи та понад 6700 компаній, які займаються будівництвом”, — відзначив у своєму слові Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.
У рамках дерегуляційного засідання Уряд скасував обмеження на максимальну надбавку на ціну медичних виробів (включаючи обладнання), які купуються за кошти державного бюджету. Раніше вона не повинна була перевищувати 10% від закупівельної ціни.
“МОЗ дослідило питання механізму державного цінового регулювання медичних виробів у країнах-членах ЄС та інших і не виявило жодних інструментів державного цінового регулювання на медичні вироби, які закуповуються за бюджетні кошти. Скасування цієї норми дозволить запровадити ринкові механізми ціноутворення на медичне обладнання та усуне дефіцит якісного медобладнання на ринку”, — пояснив Степан Кубів.
Крім цього, Уряд за ініціативою Мінекономрозвитку скасував норму обов’язкового ведення книги відгуків і пропозицій.
Книга відгуків і пропозицій на виробництвах, у торгівлі та закладах громадського харчування запроваджена ще за радянських часів з метою захисту прав споживачів через фіксацію у ній фактів їх порушення, рекомендацій та відгуків. Наразі ця форма захисту прав споживачів є неефективною і жодним чином не вирішує їхніх проблем. На практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: можливість залишати відгуки на сайтах самих закладів або ж на інших спеціалізованих сайтах, прямі звернення до Держпродспоживслужби, Державної фіскальної служби, суду. Скасування книг дозволить зменшити фінансові витрати усіх підприємств на 125 млн гривень на рік.
У рамках засідання Уряд також ухвалив рішення щодо спрощення процедури отримання довгострокових віз для іноземних громадян для працевлаштування на території України. Відтепер для оформлення віз громадяни іноземних країн зможуть подавати свої документи до Департаменту консульської служби МЗС, не виїжджаючи за межі України. Очікується, що це рішення збільшить привабливість України для висококваліфікованих працівників (зокрема, і для незалежних членів наглядових рад державних компаній).
Серед ухвалених дерегуляційних рішень Уряду є також проект закону щодо вдосконалення ліцензування господарської діяльності, задля усунення бюрократичних перепон та зменшення контактів бізнесу з державними органами. У цілому ухвалення цього законопроекту Верховною Радою дасть змогу зменшити витрати українського бізнесу орієнтовно на 960 млн грн на рік.
За ініціативою Мінекономрозвитку Уряд скасував 149 застарілих нормативно-правових актів, ухвалених у період 1993-1997 років.
“До 1 травня нам потрібно ухвалити максимальну кількість рішень по спрощенню ведення бізнесу в Україні, які будуть враховані експертами Світового банку для обрахування нашої позиції в рейтингу Doing Business 2020. Ми поставили собі мету – піднятися щонайменше на 10 пунктів в рейтингу легкості ведення бізнесу. Але наші конкуренти також не стоять на місці, тому нам треба бігти з неймовірною швидкістю, щоб домогтися цього результату”, — прокоментував важливість ухвалення дерегуляційних рішень Степан Кубів.
Більш детально ознайомитися із ухваленими Кабінетом Міністрів дерегуляційними рішеннями ви можете в презентації: https://bit.ly/2GZFi16.