Триває процес авіаційної вакцинації проти сказу
З 24.04.2019 року триває процес весняної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території України вздовж українсько-польського кордону і вздовж українсько-угорського кордону, повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
У рамках даної кампанії відповідно до Плану протиепізоотичних заходів на 2019 рік вже оброблено 38,45 тис. км2: 17,25 тис. км2 Волинської області, 17,30 тис. км2 Львівської області, 2,60 тис. км2, Закарпатської області та 1,30 тис. км2 Рівненської області. У ході кампанії вже розповсюджено 961,3 тис. доз вакцини.
Вздовж українсько-угорського кордону на території України планується обробка частин Закарпатської та Івано-Франківської областей. Даний етап вакцинації охопить площу 10,2 тис. км2.
Кампанія з вакцинації проводиться з метою реалізації Угод між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерствами сільського господарства Угорщини та Польщі щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 роках
Поширення вакцини у приманках здійснюється за допомогою авіаційного транспорту. Приманка безпечна для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна та желеподібною капсулою з вакциною проти сказу всередині, при поїданні якої в м’ясоїдної тварини утворюється стійкий імунітет. При цьому дикі м’ясоїдні тварини є основними розповсюджувачами збудника сказу, а їх вакцинація значно покращить епізоотичну ситуацію в державі. Держпродспоживслужба просить при виявленні приманок не чіпати їх.
Як показує досвід європейських країн, найефективнішим шляхом вирішення питання ліквідації сказу серед диких тварин є проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, цим шляхом рухається і Україна.