30 липня — Всесвітній день протидії торгівлі людьми
30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми, повідомляє Міністерство соціальної політики України
Міністерство соціальної політики України постійно вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим особам.
Мінсоцполітики з 2012 року встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 978 громадянам (969 – громадяни України, 9 — іноземці), з яких 368 особи – жінки, 519 – чоловіки, 88 дітей (32 хлопчиків та 56 дівчаток).
З них за видами експлуатації: 491 осіб постраждало від трудової експлуатації, 228 – постраждало від сексуальної експлуатації, 59 – втягнуто у жебракування, 9 – постраждало від змішаної експлуатації,10 – постраждало від вилучення органів, 1 – постраждала від сурогатного материнства, 91 –- втягнуто у злочинну діяльність, 3 – використано у порнобізнесі, 72 – використано у збройних конфліктах, 14 дітей постраждало від торгівлі людьми шляхом їх продажу третім особам.
Наразі в Україні залишаються проблемними питання, над вирішенням яких працює Мінсоцполітики:
низький рівень поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми;
низький рівень самоідентифікації, постраждалих осіб від торгівлі людьми;
недостатня інституційна спроможність органів місцевого самоврядування в сфері протидії торгівлі людьми;
відсутність спеціалізованих програм для постраждалих дітей від торгівлі людьми та надання їм необхідної допомоги.
Міністерство звертається до всіх громадян України не залишатися байдужими до цієї проблеми та боротися з цим ганебним явищем.