Львівська виправна колонія №48 піде «з молотка»
В рамках «Великої приватизації в’язниць» на аукціон виставлено ще два лоти пенітенціарної системи – Львівську виправну колонію №48 та Південну виправну колонію №51. Торги мають відбутися вже 3 червня 2021 року. Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська під час робочої поїздки до «західної столиці» України – міста Львів.
«Кілька років тому, коли установа ще функціонувала, вона була наповнена усього на 40%. Тому Мін’юст прийняв управлінське рішення щодо доцільності консервації ДУ «Львівська виправна колонія (№48)» – з січня 2018 року вона не здійснює правозастосовні та правоохоронні функції відповідно до своїх основних завдань. Усіх засуджених тоді перевели до інших установ виконання покарань з відповідним режимом. Але, попри консервацію об’єкта, кошти на його утримання продовжували витрачатися з державного бюджету. Саме тому нині ми виставляємо цю установу на аукціон, пропонуємо інвесторам придбати собі об’єкт з усіма підведеними комунікаціями і заразом – зробити свій фінансовий внесок у будівництво нової пенітенціарної інфраструктури України», – зазначив Денис Малюська.
Львівська виправна колонія №48 йде на приватизацію двома лотами: перший – об’єкти нерухомості, розташовані на земельній ділянці 10,6 га, зі стартовою ціною 132,7 млн грн.; другий – нерухоме майно, розміщене на 3 га землі, зі стартовою ціною 3,4 млн грн.
За словами Міністра юстиції, виправна колонія розташована просто у середмісті Львова. Тому цей об’єкт є надзвичайно перспективним активом для інвестицій у нерухомість або у створення бізнесового проекту. «Це можуть бути й житлові забудовники, і девелопери комерційної нерухомості. Львів – туристичне місто, тому тут цілком може бути побудований, наприклад, туристичний центр, готель або спортивний комплекс. В будь-якому випадку, місцева громада отримає лише користь, а залучення інвестицій створить позитивний ефект для економіки», – переконаний Денис Малюська.
Загалом в рамках реформи пенітенціарної системи планується приватизувати 35 виправних закладів по всій Україні, 4-8 з яких вже у 2021 році. Ці заклади часто незаповнені та працюють неефективно, що є неприйнятним для платників податків, за чий кошт утримуються такі установи.
«Тому, на кошти, отримані від приватизації недіючих та неефективних установ виконання покарань, ми плануємо побудувати нові, сучасні об’єкти. Таким чином ми наблизимось до більш ефективного і гуманного підходу до виправлення ув’язнених – частина зароблених коштів буде спрямована саме на відновлення об’єктів, які функціонують, а також на будівництво нових. До того ж, приватизація відкриває можливості для створення нових бізнесових проектів на місці колишніх виправних установ, що, у свою чергу, сприятиме створенню нових робочих місць та сплаті податків до державного і місцевого бюджетів», – додав Денис Малюська.