Середня зарплата в Україні становить 14 тисяч гривень

Середня зарплата в Україні становить 14 тисяч гривень

У Києві, 29 липня, відбулося Спільне засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України з Національною радою реформ. У заході взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівництво Офісу Президента, представники Уряду та місцевого самоврядування, повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Як відзначив під час свого виступу Прем’єр-міністр, перспективним інструментом економічного розвитку та залучення інвестицій є державно-приватне партнерство. І держава прагне розширити цей механізм на регіони, щоб він перетворився на державно-приватно-регіональне партнерство.

«Ми вже маємо приклади вдалої співпраці держави та бізнесу: реалізовуються концесійні проекти у портах Херсон та Ольвія. Очікуємо на подібні проекти у сфері дорожньої, соціальної інфраструктури. Вважаю, що цей механізм має активно використовуватися в межах окремих громад: у будівництві доріг, лікарень, об’єктів в енергетиці та інших галузях», — зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду відзначив, що інвестори зацікавлені бути ефективними, створювати робочі місця, і через це виникає конкуренція за робочу силу.

«Більше інвесторів — краща зарплата, кращі умови для працівників і мешканців громад. Держстат оновив статистику щодо середньої зарплати в країні. Вона склала 14 тисяч 313 грн, понад 500 доларів. Це рекордний рівень за весь час, але точно не та межа, яку ми прагнемо досягти. Ми хочемо, щоб зарплата росла далі й досягла європейського рівня. Заради цього ми всі наполегливо працюємо», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль наголосив, що українська економіка відновлюється після коронакризи та наступними роками держава має докласти всіх зусиль, щоб здійснити економічний ривок. Роль регіонів та місцевої влади в цьому, на його думку, — надважлива.

У порівняні з червнем минулого року зарплата зросла на 23,6%, реальна заробітна плата зросла на 12,9%. Згідно з даними Держстату, зростання заробітної плати у порівняні з червнем минулого року відбулося в усіх видах економічної діяльності.

Зокрема, найбільшими темпами зростала заробітна плата в сферах тимчасового розміщування й організації харчування (на 71,3%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (39,5%), інформації та телекомунікації (38,4%%), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (36,7%), освіти (31,3%).

Середня зарплата зросла в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Хмельницький (29%), Чернівецькій, Тернопільській (по 28%) областях.

Головними рушіями зростання заробітної плати стали активізація виробничої діяльності більшості суб’єктів економічної діяльності, а також підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року до 6 000 грн.

Найвищий рівень середньої зарплати у червні зафіксовано в Києві (20 455 грн), Донецькій (14 988 грн), Київській (14 679 грн) та Миколаївській (14 044 грн) областях.

Найвищу зарплату отримували працівники сфери інформації та телекомунікацій – 26 197 грн, фінансової та страхової діяльності – 22 691 грн, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування — 19 868 грн, професійної, наукової та технічної діяльності — 19 052 грн.

НАШ ГРАД