Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних медзакладах безоплатно
Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних медзакладах безоплатно. За це заплатить Національна служба здоров’я, якщо медичний заклад має договір з НСЗУ.
Нині в країні 271 приватний медзаклад і понад 500 лікарів-ФОП мають договори з НСЗУ. Це майже 25% надавачів медичних послуг, які працюють з НСЗУ. Усі вони надають медпослуги безоплатно і в повному обсязі в межах пакетів, за якими вони уклали контракти, повідомляє Національна служба здоров’я України
Як отримати безоплатну медичну допомогу в приватному закладі?
В приватному закладі пацієнт може отримати як первинну, так і спеціалізовану медичну допомогу.
По-перше, пацієнт може укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, який працює як ФОП або працює у приватному медзакладі.
Нині первинну медичну допомогу надають 228 приватних закладів та 528 лікарів-ФОП за договором з НСЗУ. Найбільше приватних надавачів на первинці в Одеській області — 74, у Дніпропетровській — 73 та у Львівській — 61.
Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила приватним закладам понад 451 млн грн за первинну медичну допомогу, які пацієнти отримали безоплатно.
Щоб отримати медичну послугу у приватному закладі на спеціалізованому рівні безоплатно пацієнту потрібно отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні. З електронним направленням пацієнт обирає приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу і має договір з НСЗУ за цим пакетом.
Спеціалізовану медичну допомогу за договором з НСЗУ надають 87 приватних та 13 лікарів-ФОП.
Загалом з квітня цього року приватні медзаклади отримали від НСЗУ понад 229 млн гривень за спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам.
Які медичні послуги можна отримати в приватному медзакладі?
Які саме послуги приватний медичний заклад надає безоплатно — залежить від того, за якими пакетами медичних послуг він має контракт з Національною службою здоров’я.
Приватні заклади мають з НСЗУ угоди за такими напрямами:
- Надання медичної допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах — 57 закладів.
- Пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення онкозахворювань — 55 медзакладів.
- Вакцинація проти COVID-19 — 51 приватний медзаклад і 14 лікарів ФОП.
- Хірургічні операції — 14.
- Супровід та лікування пацієнтів з туберкульозом на первинному рівні — 5 приватних закладів та 5 лікарів-ФОП.
- Послуги з реабілітації пацієнтів — 8.
- Гемодіаліз — 7 заклади.
- Діагностика, лікування та супровід осіб із із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на віл) — 2 заклади.
- Ведення вагітності в амбулаторних умовах — 5.
- Допомогу пацієнтам з онкологією — 6.
- Медична допомога при інсульті — 2.
- Лікування інфарктів — 2.
- Стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, яка надавалася протягом квітня — травня 2021 р. — 1 заклад.
Загалом з квітня НСЗУ виплатила приватним медзакладам понад 700 млн грн за надані послуги пацієнтам.
Які саме приватні заклади підписали договір з Національною службою здоров’я можна перевірити на сайті НСЗУ в розділі “Е-дані” на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.
Щороку приватних закладів, які підписують договір з НСЗУ, стає більше. Така співпраця наближає медичні послуги до українців та підвищує якість їх надання завдяки конкуренції за пацієнта.