Україна здійснила запуск космічного апарата на орбіту Землі
13 січня о 17:26 за київським часом відбувся успішний запуск українського космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30») ракетою-носієм Falcon 9 у рамках місії Transporter 3 зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал, повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Відділення супутника від ракети відбулося о 18:48. Наземним інформаційним комплексом Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (м. Дунаївці, Хмельницька область) у встановлений час було отримано зворотній зв’язок – першу інформацію із супутника «Січ-2-1» («Січ-2-30»).
Це перший за останні 10 років запуск українського супутника дистанційного зондування Землі.
На виконання доручення Президента та Уряду України Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, Державним космічним агентством України (ДКАУ), Конструкторським бюро «Південне» та Національним центром управління та випробувань космічних засобів разом з іншими міністерствами та установами було проведено масштабну роботу з підготовки запуску, створення космічного апарата та наземного комплексу.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Павло Рябікін, Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай та команда фахівців ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля» спостерігали за запуском супутника безпосередньо на пусковому майданчику ВПС США.
Перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Денис Шарапов та директор Департаменту державної політики авіаційно-космічної галузі Мінстратегпрому Віталій Чітак, керівництво ДКАУ, ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля», Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) та інших підприємств і установ космічного сектору спостерігали за онлайн-трансляцією запуску супутника з приміщень ДКАУ та НЦУВКЗ.
Супутник «Січ-2-1» («Січ-2-30») виготовлено ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля» для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з метою здійснення моніторингу використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих, параметрів магнітосфери Землі та іншого. Космічний апарат має роздільну здатність 6,1 м при охопленні смуги у 36,5 км. Маса супутника – 153 кг.
Запуск супутника «Січ-2-1» («Січ-2-30») є першим кроком до створення орбітального угруповання супутників дистанційного зондування Землі, яке заплановано завершити у 2025 році.
Використання супутника дасть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів України у сфері національної безпеки та оборони.
У міжнародному аспекті «Січ-2-1» («Січ-2-30») буде залучений до реалізації європейської програми дистанційного зондування Землі Copernicus (програма моніторингу навколишнього середовища та безпеки, яка координується та керується Європейською комісією), що сприятиме вступу України до Європейського космічного агентства та загалом інтеграції в Європейський Союз.
Національний супутник «Січ-2-1» («Січ-2-30») дасть змогу Україні реалізувати низку міжнародних проектів з обміну супутниковими даними дистанційного зондування Землі, їх оброблення та використання.