До 2035 року від туберкульозу може померти мільйон людей
Експерти ЮНІТЕЙД – ініціативи ООН з інновацій у галузі охорони здоров’я – попередили про те, що, якщо не відстежувати контакти інфікованих туберкульозом і не вживати заходів щодо профілактики захворювання, до 2035 року від цієї хвороби помере майже мільйон людей.
Фахівці ООН наполягають на тому, що реалізація комплексної стратегії щодо виявлення побутових контактів інфікованих та проведення профілактичного лікування туберкульозу економічно вигідна. За 12 найближчих років ці заходи дозволять на 35 відсотків скоротити смертність серед тих, з ким контактували хворі, та серед людей, які живуть із ВІЛ.
Порятунок дітей
Спільне дослідження, проведене ЮНІТЕЙД, Університетом Джона Хопкінса в США та Інститутом Aurum, показало, що ця стратегія може врятувати 850 000 життів до 2035 року. Враховуючи нинішній низький рівень виявлення осіб віком до 15 років, більшість цих людей можуть скласти діти. Згідно з отриманими даними, відмова від впровадження комплексної стратегії призведе до 2035 майже до одного мільйона смертей.
Отримані дані узгоджуються з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) про те, що профілактичне лікування туберкульозу має надаватися тим, хто наражається на найбільший ризик зараження. Сюди входять інфіковані ВІЛ та люди, які контактували з хворими на туберкульоз. На цю групу припадає значна частка із 10,6 мільйонів нових випадків інфікування щороку. Всі ці випадки піддаються профілактиці та лікуванню.
Поза увагою
«В даний час дуже багато членів сімей людей, у яких діагностовано туберкульоз, залишаються поза увагою, і багато хто з них гине в результаті», – сказала Тесс Рікман, викладач Університету Джонса Хопкінса.
Незважаючи на те, що туберкульоз можна запобігти і вилікувати, він залишається смертоносною інфекцією у світі. За даними ВООЗ, близько чверті населення світу інфіковані туберкульозом і схильні до ризику розвитку активного захворювання, що викликає тяжкі захворювання.
«Необхідність профілактики туберкульозу очевидна», – сказав представник ЮНІТЕЙД Вінсент Бретін. За його словами, аналіз ефективності витрачених коштів показує, наскільки вигідно забезпечити випереджальне охоплення всіх осіб, які наражаються на ризик, — навіть якщо для цього потрібно докласти додаткових зусиль для пошуку тих, хто потребує допомоги, але не звертається за нею. «Йдеться про далекоглядну політику, яка може вплинути на боротьбу з туберкульозом у всьому світі», – додав він.
Зниження вартості лікування
Після серії переговорів, проведених ЮНІТЕЙД та партнерами організації, ціни на лікування з 2017 року скоротилися більш ніж на 70 відсотків. Нові більш короткі схеми лікування не тільки стають доступнішими, але й дозволяють вилікувати туберкульозну інфекцію до того, як вона переросте в активне захворювання.
У вересні відбудеться друга нарада високого рівня ООН з туберкульозу. Напередодні цього форуму ЮНІТЕЙД закликає країни брати додаткові зобов’язання щодо боротьби з туберкульозом, у тому числі фінансові.