Цифровізація створює антикорупційний ефект
Перебуваючи на Весняних зборах МВФ — Світового Банку, заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова виступила на дискусійній панелі Atlantic Council “Нове бачення цифрового розвитку в умовах післявоєнної відбудови”, присвяченій ключовим потребам України у процесі відновлення, а також ролі розвитку цифрових технологій у повоєнній відбудові, повідомляє Міністерство фінансів України
“У надзвичайно складних умовах Україна вже третій рік поспіль демонструє неабияку стійкість, зокрема завдяки діджиталізації державних послуг, потреба в яких лише зростає. Від початку повномасштабної війни на порталі «Дія» створено низку цифрових послуг, які фактично стали рятівним колом для українців за кордоном та ВПО, а також малих та середніх бізнесів. Портал містить потужну базу онлайн-консультацій для допомоги бізнесу, в тому числі щодо отримання фінансової підтримки”, — розповіла заступник Міністра фінансів.
За майже три роки понад 500 000 українців зареєструвались через Дію як фізичні особи-підприємці. А з початку повномасштабного вторгнення росії саме через Дію було придбано понад 4 мільйони військових ОВДП на суму близько 100 млн доларів США.
Загалом потенційний економічний ефект від впровадження цифрових сервісів у Дії становить близько 840 млн доларів США на рік. А зважаючи на прозорість та підзвітність послуг, потенційний антикорупційний ефект — понад 130 млн доларів США.
Ольга Зикова зазначила, що розвиток та реформування діджитал сфери в Україні відбувається у тісній співпраці з ЄС, на шляху до європейської інтеграції. Більше того, враховуючи досягнення України в цій сфері, переговори з ЄС щодо розділу «Цифровізація та медіа» можуть стати одними з перших, які розпочнуть практичну роботу.
Повна версія виступу за посиланням.