Моряки отримуватимуть кваліфікаційні документи на порталі Дія

Моряки отримуватимуть кваліфікаційні документи на порталі Дія

Ці документи підтверджують професійну підготовку моряків та право працювати на суднах — у національних та міжнародних водах. Вже рік через портал Дія документи оновлюють моряки командного складу, а відтепер — і рядового.

Раніше рядові моряки подавали заяви про кваліфікаційні документи тільки в паперовій формі. Через портал Дія зробити це набагато зручніше — документи можна подати з будь-якої точки світу, навіть будучи в рейсі, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України

Тепер моряки рядового складу зможуть отримати через портал Дія свідоцтва:

  • фахівця вахтового матроса;
  • кваліфікованого матроса;
  • вахтового моториста;
  • кваліфікованого моториста;
  • суднового електрика;
  • суднового кухаря;
  • боцмана.

Моряку треба зайти на портал Дія, вибрати в новому розділі послугу Дипломування членів екіпажів суден та заповнити заяву з необхідним пакетом документів.

Рішення про результати розгляду надійде на портал Дія та електронну пошту. Якщо моряк отримав повідомлення про те, що заява залишається без руху, у нього є 15 днів виправити недоліки, а також можливість продовжити ще на 10 днів усунення недоліків. Якщо не виправив — отримує відмову у видачі кваліфікаційних документів.

У 2023 році на порталі Дія вперше зʼявилися послуги для моряків — дипломування командного складу. Цифровізація отримання кваліфікаційних документів для моряків суттєво зменшила корупційні ризики та значно пришвидшила процес оформлення документів. Раніше дипломування моряків було одним із найскладніших та найкорумпованіших процесів у країні. Реєстр документів був у приватних руках і приносив організаторам схем до $150 млн на рік. Запуск послуг для моряків на порталі Дія дав змогу повністю перезавантажити сферу. За рік моряки скористалися прозорими сервісами на порталі Дія 34+ тисячі разів.

Електронні послуги для моряків на порталі Дія та приведення стандартів дипломування моряків до міжнародних вимог реалізують Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України й Адміністрація судноплавства у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проекту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev.