Світові ціни на продовольство ростуть

Світові ціни на продовольство ростуть

У січні 2025 року середнє значення Індексу продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) було на 1,6 відсотка нижче переглянутого грудневого показателя. Зростання цін на молочну продукцію та зернові було надто компенсовано зниженням вартості цукру, олії та м’яса, повідомляє ООН. 

Зернові

Середній показник цін на зернові перевищив грудневе значення на 0,3%, залишившись при цьому на 6,9% нижчим за відповідний показник минулого року. Зниженню цін сприяв слабкий імпортний піт, який зумовив повільні темпи експортного продажу з боку низки найбільших експортерів. Однак скорочення пропозиції з боку Російської Федерації та неоднорідність стану озимих культур в різних районах Європейського Союзу, РФ та США стримували цю тенденцію.

Рослинні олії

Середнє значення вартості рослинних олій було в січні на 5,6% нижче за показник попереднього місяця, але на 24,9% вище за показник відповідного періоду минулого року. Головним фактором зниження стало падіння світових цін на пальмову та рапсову олії, в той час як котирування соєвої та соняшникової олії залишалися стабільними.

М’ясо

У січні середнє значення світових цін на м’ясо знизилося на 1,4% порівняно з попереднім місяць, але залишалося на 8,1% вище рівня минулого року. Така тенденція була зумовлена ​​зниженням світових цін на баранину, свинину та м’ясо птиці, яке переважувало зростання котирувань яловичини. Ціни на свинину також знизилися через падіння котирувань в Європейському союзі, де внаслідок спалаху ящуру в Німеччині деякі ключові країни-імпортери запровадили заборону на імпорт.

Молочна продукція

Середня вартість молочної продукції зросла на 2,4% порівняно з груднем і виявилася на 20,4% вищою за відповідний показник минулого року. Найбільше зросли світові котирування сиру (на 7,6 відсотка порівняно з попереднім місяцем), що відображає зростання імпортного попиту в світі за умов повільного відновлення обсягів виробництва та високих обсягів продаж на внутрішніх ринках найбільших країн-виробників.

Сахар

У січні середнє значення цін на сахар було на 6,8% нижче рівня грудня та на 18,5% нижче відповідного значення минулого року, що стало найнижчим показником з жовтня 2022 року. Головним фактором зниження у січні були сприятливі прогнози пропозиції на світовому ринку.

 НАШ ГРАД

Добавить комментарий