Борг України становить 70 млрд. доларів США
Україна перебуває у важкій економічній ситуації. Ще 7 років тому, на 1 січня 2008 року, борг складав 17,6 млрд. доларів США, а на 1 січня 2015 року це було вже 70 млрд. доларів США. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів. Таким збільшенням боргів Україна «завдячує» попередньому режиму Віктора Януковича. За його урядування обсяг боргів України збільшився на 40 млрд. доларів, що є безпрецедентним фактом зростання боргового навантаження на нашу країну за короткий період часу.
Лише з початку 2015 року, отримавши кредитну підтримку обсягом 3,1 млрд. доларів США, Україна сплатила за своїми валютними боргами 2,4 млрд. доларів США. Це обслуговування боргу є надважким для України і українського народу, особливо підчас зовнішньої агресії. Саме з цієї причини, за погодженням з МВФ, Уряд веде переговори з власникам своїх комерційних зовнішніх зобов’язань.
Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про особливості здійснення правочинів із державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом», а також Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою та місцевим боргом», що надають Урядові відповідне право. Прийняті закони надають Урядові право призупинити виплати за тими зовнішніми державними та гарантованими зобов’язаннями, що окреслено в периметрі боргової операції (окрім двох державних банків і Укрзалізниці). І, таким чином, вони дають право Уряду захистити інтереси українського народу, а у разі недобросовісних дій кредиторів щодо України – захистити активи держави та державного сектору. Одночасно надання такого права Урядові України не створює будь-яких передумов для порушення стабільності банківської системи країни або її валютного курсу.