Павло Розенко заявив у Стразбурзі, що Україна найближчим часом ратифікує Стамбульску конвенцію

Павло Розенко заявив у Стразбурзі, що Україна найближчим часом ратифікує Стамбульску конвенцію

ни насильству3 конвенцияВіце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у рамках робочої поїздки до міста Страсбург провів зустріч з керівником Генерального директорату Ради Європи з прав людини та верховенства права Філіпом Буайа. Під час зустрічі сторони обговорили питання підготовки України до ратифікації  Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок, домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Про це повідомили у прес-службі Віце-прем’єр-міністра.

Павло Розенко, зокрема, поінформував співрозмовника про те, що 19 жовтня цього року Кабінет Міністрів України за своєму засіданні схвалив на направив на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

«Законопроект розроблений відповідно до вимог Стамбульської конвенції та передбачає внесення змін до чинного законодавства України з метою адаптувати його до європейських стандартів, тим самим підготувавши базу для ратифікації Стамбульської конвенції», — зазначив Павло Розенко під час зустрічі.

Він висловив сподівання, що цей пакет законодавчих змін вже найближчим часом буде ухвалений Парламентом України  одночасно із законопроектом про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Як відомо, Україна підписала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція)  у листопаді 2011 року. Стамбульська конвенція передбачає створення системи захисту жінок від усіх форм домашнього насильства, спрямована на запобігання та протидії цьому явищу, а також визначає міжнародний механізм моніторингу імплементації її положень на національному рівні. Приєднання до Конвенції сприятиме створенню інтегрованого підходу до ліквідації насильства щодо жінок та домашнього насильства на національному рівні. Документ зобов’язує уряди країн, які його ратифікували, вжити конкретних заходів для боротьби з усіма формами насильства щодо жінок: від переслідування і сексуальних домагань до домашнього насильства, примусових шлюбів і нівечення жіночих статевих органів.

Конвенція пропонує комплексний підхід щодо запобігання та протидії насильству стосовно жінок та домашньому насильству, зокрема: заходи профілактики та захисту осіб, які постраждали від такого насильства, розслідування випадків на належному рівні, а також кримінальне переслідування та засудження винних за вчинення такого насильства.

Стамбульською конвенцією передбачено запровадження дієвого механізму надання допомоги та захисту особам, які постраждали від домашнього насильства, зокрема:

— створення притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства з розрахунком 1 місце на 10 тис. населення;

— забезпечення функціонування „гарячих” ліній з надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства;

— запровадження комплексної політики щодо збору та узагальнення статистичних даних про випадки домашнього насильства;

— запровадження спеціальних заходів протидії домашньому насильству, а саме: винесення термінового заборонного припису та обмежувального припису щодо особи, яка вчинила домашнє насильство.

Проект Ради Європи за підтримки Уряду Швеції уможливив співпрацю міністерств, відомств, Верховної Ради, громадянського суспільства та міжнародних експертів з аналізу відповідності українського законодавства вимогам Стамбульської конвенції, зокрема, був напрацьований механізм міжвідомчої взаємодії для комплексного реагування на випадки насильства. Під час реалізації проекту були розроблені рекомендації щодо переліку даних, необхідних для збирання комплексної інформації про випадки насильства. Законопроекти «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції)» та «Про запобігання та протидію домашнього насильства», розроблені Міністерством соціальної політики у співпраці з партнерами, отримало погодження всіх відповідних міністерств. Після належного доопрацювання законопроекти мають бути зареєстровані у Верховній Раді України. НАШ ГРАД підтримує ратифікацію та імплементацію Стамбульської конвенції.

НАШ ГРАД